Недела, 15/09 - Фудбал, Италија, Серија А
15/09Хелас Верона vs АЦ Милан1X2тип: 2
8 / 10 единици
10/09/2019 10:30
Верона - Милан
Милан е фаворит во овој дуел и очекуваме да ја оправда таа улога.

Верона


Верона во овие две кола се покажа како спремен тим за сезоната која следи. Тие запишаа една победа и едно реми, па на тој начин ја презедоа 7-та позиција. Нивните амбиции за оваа година се да обезбедат навремен опстанок и ништо повеќе.


Милан


Милан не е Милан ако не направи некој неочекуван кикс на почетните натпревари. Така се случи и сега, кога во првото коло на гостувањето кај Удинезе претрпе пораз, а веднаш потоа ја поправи грешката со победа над Бреша.


Предлог


Сметаме дека Милан не треба да прави киксови на натпревари со противници како што е Верона. Овде очекуваме максимална доминација на гостите и победа за нив. Коефициентот за 2-ка во Bet365 изнесува 1.61.

Be the first to comment

Leave a Reply