Сабота, 14/09 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
14/09Барселона vs ВаленсијаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
10/09/2019 10:01
Барселона - Валенсија
Каталонците се фаворити во овој дуел, но ние решивме да го избегнеме конечниот тип.

Барселона


После подолго време, Барселона не е во топ 3 екипи во Ла Лига. Тие моментално се наоѓаат на 8-та позиција и нивниот учинок е една победа, едно реми и еден пораз. Искрено никој не очекуваше ваков почеток од Барса, но рано е да кажеме што ќе се случи понатаму.


Валенсија


Во претходната сезона Валенсија веќе во вториот дел од сезоната се „разбуди“ од зимскиот сон, па оствари добри резултати. Тие сега се наоѓаат точно на средината на табелата, а нивната цел за оваа сезона е пласман во ЛШ за кој веруваме ќе се борат до последно.


Предлог


Според букмејкерите, Барселона е фаворит во овој дуел, но сепак ние се одлучивме да го избегнеме конечниот тип и да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ со коефициент од 1.70 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply