Петок, 13/09 - Фудбал, Франција, Лига 1
13/09Амиен СЦ vs Олимпик Лион1X2тип: 2
7 / 10 единици
09/09/2019 15:10
Амиен - Лион
Лион е поквалитетен тим и очекуваме победа за нив на овој натпревар.

Амиен


Амиен досега игра лошо. Иако имаат една победа од изиграни четири натпревари, сепак се наоѓаат во црвената зона, а веруваме дека тоа е сценарио кое сакаат да го избегнат.


Лион


Лион оваа сезона најавија дека ќе се борат за титула, но колку ќе успеат покрај моќниот ПСЖ ќе виидме на крајот. Тие започнаа одлично, односно со две победи по ред, а потоа запишаа еден пораз и едно реми.


Прелдог


Овде категорично типуваме на победа за гостите бидејќи се далеку поквалитетени од противникот. Наш предлог е 2-ка со коефициент од 1.85 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply