Петок, 13/09 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
13/09Депортиво Мајорка vs Атлетик Билбао1X2тип: 2
7 / 10 единици
09/09/2019 14:54
Мајорка - Атлетик Билбао
Атлетик Билбао е во одлична форма и веруваме дека така ќе продолжи и ова коло.

Мајорка


Мајорка оваа сезона се врати во елитата и веруваме дека планот им е да се задржат повеќе од една сезона во шпанската елита. Тие започнаа со победа, но веднаш потоа врзаа два порази и паднаа на вториот дел на табелата.


Атлетик Билбао


Билба досега не изнанеди сите во поглед на позитивните резултати. Тие запишаа две победи и едно реми, а искрено едната победа е многу значајна бидејќи беше над шампионот Барселона.
Предлог


Овде очекуваме Билбао да продолже со позитивните резултати, па затоа предлагаме победа за нив. Коефициентот за 2-ка во Bet365 изнесува 2.25.

Be the first to comment

Leave a Reply