Сабота, 13/07 - Фудбал, Кина, Супер Лига
13/07Јиангсу Саинту vs Шангај СИПГ ФЦВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
8 / 10 единици
10/07/2019 18:00
Жиангсу Сунинг - Шангај СИПГ
Натпревар од најсилната кинеска лига каде очекуваме ефикасен дуел со многу голови.

Жиангсу Сунинг


Жиангсу минатата сезона се спасуваше од отпаѓање, а оваа сезона игра многу подобро и се наоѓа на 6-то место на табелата. Ова е еден од најефикасните тимови во лигата, игра отворен фудбал, но исто така и прима многу голови. Моментално е во лоша форма и има само една победа на последните пет меча.


Шангај СИПГ


Шангај и оваа сезона е еден од најголемите конкуренти за титулата,  но моментално се наоѓа на 3-то место. Заостанува пет бода од лидерот и нема право на кикс, па сигурно ќе дојде на ова гостување по трите бода. Моментално е во добра форма и има само еден пораз на последните шест меча.


Предлог


Дуел на два тима кои играат отворен фудбал, па очекуваме многу голови. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.66

Be the first to comment

Leave a Reply