Недела, 14/07 - Фудбал, Финска, Веикауслига
14/07ИФК Мариехамн vs КПВ1X2тип: 1
8 / 10 единици
10/07/2019 15:12
Мариенхам - КПВ
Мариенхам е апсолутен фаворит во овој дуел и очекуваме без поголеми проблеми да ја оправда таа улога.

Мариенхам


Тимот на финскиот Мариенхам имаше одличен почеток на сезоната, но како што изминува времето игра се полошо и полошо. Во последното коло со победа ја прекина серијата од два порази и едно реми, па моментално се наоѓа на 7-та позиција.


КПВ


КПВ е на претпоследната позиција и досега од 14 изиграни натпревари има освоено вкупно 2 победи, 4 реми и 8 порази. Тие во последното коло успеаа да земат важни три бода, но со оглед на моменталната ситуација најверојатно ќе им предстои грчевита борба за опстанок.


Предлог


Овде домаќинот е фаворит, а ние очекуваме без поголеми проблеми да ја оправда таа улога. Предлагаме победа за нив, а коефициентот во 1xBet за тоа изнесува 1.65.

Be the first to comment

Leave a Reply