Петок, 12/07 - Фудбал, Данска, Супер Лига
12/07ФК Митјиланд vs Есбјерг1X2тип: 1
7 / 10 единици
09/07/2019 17:00
Митиланд - Есбјерг
Натпревар од најсилната данска лига каде домаќинот е голем фаворит за победа.

Митиланд


Митиланд и оваа сезона ќе биде конкурент за висок пласман и сигурно ќе сака добро да го отвори првенсвото. Ова е прво коло, игра на домашен терен и целта се трите бода. Во подготвителниот период загуби од Есбјерг, па сега ќе сака да се одмазди.


Есбјерг


Есбјерг минатата сезона ја заврши на 3-то место, па уште во првото коло има тешко гостување. На последните два меча против Митилнад оствари две победи, па сигурно со голема самодоверба ќе влезе во овој меч. На подготвителните натпревари покажа дека е во добра форма.


Предлог


Квалитетот е на страната на домаќинот и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.56

Be the first to comment

Leave a Reply