Четврток, 11/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
11/07Макаби Хаифа vs Мура1X2тип: 1
7 / 10 единици
09/07/2019 16:50
Макаби Хаифа - Мура
Натпревар од квалификациите во Лига Европа каде домаќинот е голем фаворит за победа.

Макаби Хаифа


Макаби има големо искуство во ваквите натпреварувања и доби релативно лесен противник во ждребот. Поради тоа нема право на кикс и мора да создаде добра предност на домашен терен пред реваншот. Моментално е во добра форма и нема пораз на последните четири меча.


Мура


Мура беше најпријатното изненадување во словенечкото првенство и обезбеди излез во Европа. Меѓутоа, недостатокот на искуство може да биде голем хендикеп бидејќи ќе игра против подобар противник. Целта е да се обедбеди добар резултат пред реваншот на домашен терен.


Предлог


Квалитетот и искуството се на страната на домаќинот, па поради тоа нашиот предлог е Тип 1. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.60


 

Be the first to comment

Leave a Reply