Четврток, 11/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
11/07Зета Голубовци vs Видеотон1X2тип: 2
7 / 10 единици
09/07/2019 16:44
Зета - Мол Види
Натпревар од квалификациите во Лига Европа каде гостинот е голем фаворит.

Зета


Тимот на Зета минатата сезона заврши на 3-то местон во црногорското првенство и обезбеди пласман во квалификациите за ЛЕ. Протлем за овој тим е што не одигра ниту еден пријателски меч во подготовките, па сигурно ќе има проблем со кондицијата. Притоа, нема да игра на својот стадион кој не ги исполнува стандардите.


Мол Види


Види е многу поквалитетен тим и поради тоа е голем фаворит. Има поголемо искуство и минатата година играше во групната фаза. Во пријателските натпревари покажа дека е во добра форма и на последните четири меча не запиша ниту еден пораз.


Предлог


Квалитетот и искуството се на страната на гостинот, па поради тоа нашиот предлог е Тип 2. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.58

Be the first to comment

Leave a Reply