Четврток, 11/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
11/07Корк Сити vs Прогрес Нидеркорн1X2тип: 1
7 / 10 единици
09/07/2019 15:08
Корк Сити - Неидеркорн
Корк Сити е апсолутен фаворит и очекуваме лесна победа за нив.

Корк Сити


Корк Сити во минатата сезона успеа да стигне до пласман за квалификациите за ЛШ, но оваа година искрено потфрли со игриите. Тие во 24 кола имаат собрано вкупно 26 бода, а нивниот учинок е 6 побди, 8 реми и 10 порази, а главна цел веруваме дека ќе им биде навремен опстанок.


Неидеркорн


Неидеркорн во изминативе месец дена изигра два натпревари против Кардирф метрополитан во првото предколо од ЛШ, па благодарение на голот во гости тие успеаа да стигнат и до оваа фаза на квалификации.


Предлог


Корк е апсолутен фаворит и веруваме дека без поголеми проблеми ќе го надигра тимот на Неидеркорн. Наш предлог е 1 со коефициент од 1.70 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply