Четврток, 13/06 - Фудбал, Шпанија, Сегунда Дивизија
13/06Депортиво Мајорка vs Албасете1X2тип: 1
8 / 10 единици
11/06/2019 16:23
Мајорка - Албасете
Плеј-оф за влез во првата лига каде домаќинот е фаворит и веруваме дека ќе победи.

Мајорка


Мајорка ја заврши сезоната на 5-то место и се ибори за плеј-оф, па целта секако ќе биде пласман во Примера. Тимот во последно време игра „топло-ладно“ и на последните пет меча забележа само една победа. Меѓутоа, Мајорка е тим кој игра многу подобро на домашен терен, па ќе се обиде да создаде предност пред реваншот.


Албасете


Албасете ја заврши сезоната на 4-то место и сигурно дека може да се надева на пласман во Примера. Оваа сезона два пати успеа да ја победи Мајорка, па во овој двомеч ќе влезе со голема самодоверба. Целта ќе биде да се постигне барем еден гол,а потоа на домашен терен да обезбеди пласман во финалниот плеј-оф.


Предлог


Очекуваме неизвесен натпревар кој ќе го одлучуваат детали. Сепак веруваме дека деталите ќе бидат на страната на домаќинот, па поради тоа нашиот предлог е Тип 1. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.92

Be the first to comment

Leave a Reply