Среда, 12/06 - Фудбал, Меѓународен, World Cup, Women
12/06Германија vs ШпанијаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
11/06/2019 16:09
Германија - Шпанија
Во тек е Светското првенство за жени и овој дуел е дерби во групата Б.

Германија


Ова е дерби кое ќе го одлучи победникот на групата и хипотетички послаб противник во нокаут фазата. Германија е благ фаворит бидејќи квалитетот е на нивна страна.Во првото коло девојките остварија лесна победа, но ова е првиот голем испит за Германките.


Шпанија


Шпанија победи во првиот меч и целта секако ќе биде да остане непоразена против Германија и да полаже дека може да се бори за висок пласман. Традицијата не е на нивна страна, овие две репрезентации имаат играно три пати меѓу себе и Шпанија се уште нема победа.


Предлог


Дерби во Групата Б каде очекуваме неизвесен, но ефикасен дуел. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.81

Be the first to comment

Leave a Reply