Среда, 12/06 - Фудбал, Шпанија, Сегунда Дивизија
12/06Депортиво Ла Коруња vs МалагаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
11/06/2019 08:46
Ла Коруња - Малага
Средба на две екипи со големи амбиции за Ла Лига. Очекуваме ефикасен дуел.

Депортиво Ла Коруња


Депортиво немаше кој знае каква сезона зад себе, но благодарение на Кадиз и неговите лоши резултати успеаа да стигнат до Плеј оф и да се борат за прва лига. Депортиво вра три добри резултати и завшри на +4 бода од конкурентот Кадиз.


Малага


Малага заврши на третото место и практично немаше никакви шанси да стигне до позицијата која може да им обезбеди директен пласман во Ла Лига. Тие сепак се задоволни со овој исход и сега преку бараж ќе се обидат да стигнат до шпанската елита.


Предлог


Овде станува збор за дуел на две исклучително амбициозни екипи, па очекуваме и голема борба. Таквите натпревари секогаш се одликуваат со голови, а наш предлог е гол-гол. Коефициентот за тоа во Bet365  изнесува 2.38.

Be the first to comment

Leave a Reply