Среда, 15/05 - Фудбал, Италија, Куп на Италија
15/05Лацио vs АталантаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
13/05/2019 15:47
Лацио - Аталанта
Финале на италијанскиот Куп каде очекуваме жестока борба за трофеј и многу голови.

Лацио


 


Лацио ја загуби битката за четвртото место во Серија А, па ова е единствен начин да ја спаси сезоната. Предност секако е тоа што ќе игра на својот стадион. Меѓутоа, пред само неколку дена загуби од Аталанта во првенството на „Олимпико“.


 


Аталанта


 


Аталанта е најпријатното изненадување оваа сезона и тимот со најдобра форма во Италија. Покажа дека може да го победи Лацио на Олимпико и ќе направ се за после долги години да дојде до трофеј.


 


Предлог


Традиционално нивните натпревари завршуваат со многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 1.61

Be the first to comment

Leave a Reply