Понеделник, 15/04 - Фудбал, Англија, Премиер лига
15/04Ватфорд vs Арсенал1X2тип: 2
8 / 10 единици
10/04/2019 15:15
Вотфорд - Арсенал
Вотфорд е одличен тим, но Арсенал има огромна потреба од бодови.

Вотфорд


Тимто на Вотфорд се наоѓа точно на средината на табелата и може да кажеме дека се задоволни со тој пласман, бидејќи не важи за амбициозен тим. Тие во последните пет натпревари запишаа две победи и три порази, а едната победа беше над Лестер.


Арсенал


Тимот на Арсенал има одлична сезона, само уште ќе треба да го круниса тоа со пласман во ЛШ и можат да бидат комплетно задоволни. Тие се во трка за таа позиција, но искрено имаат голема конкуренција. Сепак веруваме дека нема лесно да се предадат и ќе се борат до последен здив.


Предлог


Вотфорд игра одлично, но Арсенал има посебен мотив и веруваме дека ќе создава повеќе притисок за да стигне до трите бода. Наш предлог е да изиграте 2ка во Bet365 со коефициент од 2.20.

Be the first to comment

Leave a Reply