Недела, 17/03 - Фудбал, Италија, Серија А
17/03Наполи vs УдинезеВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
8 / 10 единици
15/03/2019 18:55
Наполи - Удинезе
Натпревар од Серија А каде домаќинот е голем фаворит и очекуваме многу голови.

Наполи


Наполи ја загуби битката за Скудетото и влезе и нема победа на последните два меча, па сега им е загрозено и второто место. Поради тоа нема право на кикс на овој меч. Квалитетот и домашниот терен се на нивна страна, па се очекува Наполи рутински да стигне до трите бода.


Удинезе


Удинезе е на само четири бода од зоната за испаѓање и до крај го очекува грчевите борба за опстанок. Поради тоа сигурно нема лесно да се предаде на овој меч, иако квалитетот и традицијата е против тимот од „Фриули“.


Предлог


На нивните натпревари традиционално паѓаат многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.58

Be the first to comment

Leave a Reply