Недела, 17/03 - Фудбал, Англија, Премиер лига
17/03Евертон vs ЧелзиДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
15/03/2019 19:46
Евертон - Челзи
Дерби на колото во Премиер лигата каде очекуваме ефикасен натпревар со голови на двете страни.

Евертон


Евертон се наоѓа на средината на табелата и е безбеден, но тешко дека ќе може да избори излез во Европа. „Карамелите“ не играат добро во последно време и на последните пет меча запишаа три порази. Евертон секогаш игра добро против големите екипи, особено на својот стадион.


Челзи


Тимот на Сари се наоѓа пред императив победа бидејќи се бори за четвртото место и нема право на кикс. „Сините“ се во добра форма во последно време и во добро расположение ќе влезат во овој дуел. Доколку не ги освојат трите бода значително ќе ги намалат шансите за пласман во Топ 4.


Предлог


Очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па нашиот предлог е „двата тима даваат гол“. Тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.80

Be the first to comment

Leave a Reply