Сабота, 16/03 - Фудбал, Англија, Премиер лига
16/03Вест Хем Јунајтед vs Хадерсфилд Таун1X2тип: 1
7 / 10 единици
14/03/2019 19:37
Вест Хем - Хадерсфилд
Натпревар од Премиер лигата каде домаќинот е голем фаворит и веруваме дека ќе ги освои трите бода.

Вест Хем


Вест Хем се наоѓа на 9-то место на табелата и е сигурен, но тешко дека ќе може да обезбеди излез во Европа. Сепак, е голем фаворит на овој меч и сигирно ќе оди на трите бода, бидејќи во спротивно е во опаснос од пад на табелата.


Хадерсфилд


Хадерсфилд со едната нога е веќе во втората лига и е убедливо последен на табелата. Тимот на последните осум меча запиша дури седум порази, па тешко дека ќе може да го избегне поразот на ова гостување. Притоа го има убедливо наслабиот напад во лигата.


Предлог


Домаќинот е голем фаворит на овој дуел и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.61

Be the first to comment

Leave a Reply