Сабота, 16/03 - Фудбал, Италија, Серија А
16/03СПАЛ 2013 vs Рома1X2тип: 2
8 / 10 единици
14/03/2019 16:05
СПАЛ - Рома
Рома е далеку поквалитетна екипа и сметаме дека ќе победи на овој дуел без поголеми проблеми.

СПАЛ


Тимот на СПАЛ е во исклучително лоша серија, па не е ни чудно што се наоѓа на 16-та позиција. Мора да напоменеме дека во последните пет натпревари нема ниту една победа, односно има само едно реми и четири порази. Сега повторно се пред тежок испит, па најверојатно ќе се најдат во зоната на испаѓање.


Рома


Рома во последниве неколку кола буквално се спасува во последните минути од натпреварите. Тие се во прилично добра форма и имаат само еден пораз во последните пет натпревари. Нивната главна цел е пласман во ЛШ, па веруваме дека ќе се обидат да ја исполнат.


Предлог


Според букмејкерите тимот на Рома е фаворит. Очигледно е дека на двете екипи им се потребни бодови, но ние сметаме дека Рома ќе стигне до нив. Типуваме победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.87.

Be the first to comment

Leave a Reply