Сабота, 16/03 - Фудбал, Германија, Бундеслига
16/03Херта БСК vs Борусија Дортмунд1X2тип: 2
7 / 10 единици
14/03/2019 15:56
Херта - Дортмунд
Херта не е воопшто за потценување, но Дортмунд мора да остане во трка за титула.

Херта


На почетокот на сезоната Херта направи неколку добри резултати и очекувавме топ сезона за нив, но набргу потоа им падна формата и како да навлегоа во криза. Моментално се на 10-та позиција, па најверојатно им претстои мирен завршеток на првенството.


Дортмунд


Дортмунд во последно време игра катастрофално. Имено, тие имаа огромна предност пред баварците, а за многу кратко време успеаа да ја прокоцкаат и сега се на делба на првото место со исто бодови. Во последните пет натпревари имаат две победи, две реми и еден пораз.


Предлог


Доколку Дортмунд сака да остане во трката за титула мора да победува до крајот, а особено против вакви просечни екипи како Херта. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.85.

Be the first to comment

Leave a Reply