Петок, 15/03 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
15/03Реал Сосиедад vs ЛевантеВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
8 / 10 единици
14/03/2019 15:34
Сосиедад - Леванте
И двете екипи се во лоша форма, па очекуваме мирен и неефикасен натпревар.

Реал Сосиедад


Добро е познат фактот за Реал Сосиедад дека игра многу подобро на гостински терен отколку на домашен. Но последните резултати го зборуваат спротивното и може да кажеме дека се подобрени и кога играат на домашниот стадион. Овој тим е во доста лоша форма, односно во последните пет натпревари има само една победа.


Леванте


Леванте оваа сезона игра по системот топло-ладно и се наоѓа во долниот дел од табелата. Тие во последните пет натпревари запишаа четири порази и една победа, а тоа делуваше на нивната позиција и сега имаат само +5 бода од екипата која следната сезона ќе игра во Сегунда.


Предлог


И двете екипи се во лоша форма, па веруваме дека ни претстои еден мирен и неефикасен натпревар. Според нас најлогичен исход е 0-2 гола, а тоам оже да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.05.

Be the first to comment

Leave a Reply