Петок, 15/03 - Фудбал, Франција, Лига 1
15/03Лил vs МонакоДвојна шансатип: X2
8 / 10 единици
14/03/2019 15:30
Лил - Монако
Монако нема повеќе право на кикс доколку сака посовреме да си обезбеди опстанок.

Лил


Фудбалерите на Лил играат одлично оваа сезона и се наоѓаат на втората позиција која следната сезона ќе ги одведе во ЛШ. Моментално Лил има дури седум бода повеќе од третопласираниот Лион кој има тежок натпревар со Монпеље, па може лесно да се случи голема бодовна разлика.


Монако


Ова беше една катастрофална сезона за Монако до моментот додека Жардим не се врати на чело на овој клуб. Од тогаш Монако не знае за пораз и конечно се помести од опасната зона. Сега има шест бода повеќе од екипата која наредната сезона ќе игра во Лига 2.


Предлог


Одлично игра Лил оваа сезона и по се изгледа ќе играат во ЛШ следната сезона. Сепак Монако не смее овде да застане, доколку сака опстанок. Веруваме ќе притискаат и ќе останат непоразени. Наш предлог е Х2, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.64.

1 Comment

Leave a Reply