Четврток, 14/03 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
14/03Салзбург vs НаполиВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
8 / 10 единици
13/03/2019 15:59
Салзбург - Наполи
Овде повторно очекуваме отворен и ефикасен натпревар исто како во првиот дуел.

Салзбург


Австрискиот шампион беше хит минатата година во Лига Европа кога успеаа да стигнат до полуфинале и каде што беа на продолженија елиминирани од Марсеј. Ниту оваа година не успеаа да се пласираат во ЛШ, а во тоа ги попречи Црвена Звезда. Овој викенд не не воодушевија во домашното првенство бидејќи ремизираа против Штурм со 0-0. 


Наполи


Ниту доаѓањето на Анчелот не промени ништо кај Наполи кога е во прашање „Скудето). Наполи повторно е втор, веднаш зад Јувентус кој повторно ќе ја освои лигата. Во пртеходното коло во Лига Европа немаа проблем со Цирих, а како што стојат работите ќе го надиграат и Салзбург.


Предлог


Наполи стигна до убедлив триумф во првиот натпревар. Резултатот од 3-0 е голема предност за нив. Овде очекуваме повторно отворена игра и домаќинот да нападне од самиот почеток. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.69.

Be the first to comment

Leave a Reply