Четврток, 14/03 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
14/03Бенфика vs Динамо Загреб1X2тип: 1
8 / 10 единици
13/03/2019 16:58
Бенфика - Динамо Загреб
Реванш осминафинален натпревар од Лига Европа, каде домаќинот е апсолутен фаворит.

Бенфика


Бенфика во првиот меч беше изненадена во Загреб и загуби со 1:0, па во овој меч нема место за калкулации и се наоѓа пред имератив победа. Квалитетот е на нивна страна, но и искуството во вакви натпревари. Целта на Бефика е пласман во финалето, па нема право на кикс.


Динамо Загреб


Динамо оваа сезона е најпријатното изненадување во Лига Европа и победата на домашен терен им дава уште поголема самодоверба. Целта на тимот ќе биде да се заканува преку контранапади и да постигне барем еден гол, но и ова што го покажаа до сега сигурно е голем успех за тимот на нашиот Адеми.


Предлог


Квалитетот и искуството се на страната на Бенфика, па веруваме дека нема да има проблем да победи на овој меч. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.46

Be the first to comment

Leave a Reply