Четврток, 14/03 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
14/03Славија Прага vs Севиља1X2тип: 2
8 / 10 единици
13/03/2019 15:53
Славија Прага - Севиља
Севиља не е тим кој треба да го отпишеме, па затоа овде сметаме дека ќе победат.

Славија


Лидерот на првенството на Чешка е блиску до освојување на титула, а тоа им беше главен приоритет оваа година. Со убедливиот пораз од Спарта над Плзен додатно ја зголемија предноста, па сега имаат уште поголеми шанси за пехарот во Чешка. Во ЛЕ направија голем успех со тоа што се пласираа во 1/8 финалето, а после одличниот настап против Севиља имаат шанси и за да се пласираат понатаму.


Севиља


Андалузијците се сигурно разочарани после првиот натпревар во кој не само што не направија предност, туку ремизираа со 2-2, па сега во Прага, реми резултат нема да им одговара. Но, Севиља е тим кој знае да игра особено во Лига Европа каде што пет пати ја освоија. Мора да признаеме дека двата голови кои ги примија беа на некој начин комични.


Предлог


Никако не треба да ја отпишуваме Севиља на основа од резултатот од првиот дуел. Овде сметаме дека ќе ја оправдаат грешката и ќе победат. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 2.05.

Be the first to comment

Leave a Reply