Четврток, 14/03 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
14/03Интер Милано vs Ајнтрахт ФранкфуртДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
13/03/2019 15:52
Интер - Ајнтрахт Франкфурт
Реванш дуел од осминафиналето во Лига Европа каде очекуваме голови на двете страни.

Интер


„Нероаѕурите“ во овој дуел ќе бидат значително ослабени бидејќи неколку важни фудбалери се надвор од тимот поради повреда. Сепак, „нероаѕурите“ пред својата публика сигурно ќе сакаат да победат и да се пласираат во четвртфинале. Првиот дуел во Германија заврши без голови, па на тимот на Спалети не му одговара реми и ќе мора да оди на победа.


Ајнтрахт


Ајнтрахт создаде многу шанси во првиот меч, но не успеа да стигне до предност. Сепак, целта на тимот ќе биде да постигне барем еден гол и да остане непоразен. Германскиот тим нема големо искуство во вакви натпревари, но шансата ќе ја гледа во многуте отсуства кај Интер.


Предлог


Домаќинот е во блага предност, но веруваме дека на овој меч ќе има голови. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат тол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.67

Be the first to comment

Leave a Reply