Недела, 17/02 - Фудбал, Италија, Серија А
17/02Наполи vs Торино1X2тип: 1
8 / 10 единици
15/02/2019 17:02
Наполи - Торино
Наполи има поквалитетен тим за разлика од Торино и сметаме дека со лесно ќе стигне до победа.
Наполи

Како по некое непишано правило, Наполи се наоѓа на втората позиција веќе неколку сезони наназад. Тие заостануваат зад лидерот Јувентус 11 бода. Во последните пет натпревари немаат пораз, односно имаат запишано 3 победи и 2 реми. Општо може да кажеме дека Наполи и игра одлично оваа сезона.

Торино

Торино игра по системот топло-ладно, па и затоа се наоѓаат на 8-та позиција. Овој клуб нема големи амбиции, па може да се каже дека се комплетно задоволни со оваа позиција. Мора да напоменеме дека во последните три натпревари остварија две победи од кои едната беше исклучително тешка, односно над тимот на Интер.

Предлог

Нема што многу да зборуваме за овој натпревар. Наполи е фаворит и веруваме дека по секоја цена ќе сака да ја оправда таа улога. Типуваме на победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.49.

Be the first to comment

Leave a Reply