Среда, 13/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
13/02Тотенхем Хотспур vs Борусија ДортмундДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
12/02/2019 21:34
Тотенхем - Борусија Дортмунд
Натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони каде очекуваме голови на двете страни.
Тотенхем

Тотенхем успеа во последното коло од групната фаза да се пласира во осминафиналето. Во овој дуел влегува во добро расположение бидејќи е во серија од три победи по ред. Покетно за овој меч нема да може да смета на Деле Али, но добрата вест е што Хари Кејн може да биде на клупата. Целта на „спарси“ е секако да создадат предност пред реваншот.

Борусија Дортмунд

Борусија Дортмунд игра одлично оваа сезона и е во добра форма иако на последниот меч испушти предност од три гола разлика. „Милионерите“ играат офанзивно и сигурно ќе пристигнат во Лондон да се надигруваат, а целта е да постигнат барем еден гол.

Предлог

Ова сигурно ќе биде неизвесен дуел кој може да биде одлучен на детали, но веруваме дека ќе има голови. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.67

Be the first to comment

Leave a Reply