Среда, 13/02 - Фудбал, Англија, Чемпионшип
13/02Лидс Јунајтед vs Свонси Сити1X2тип: 1
8 / 10 единици
12/02/2019 15:45
Лидс - Свонси
Одлична прилика за Лидс да остане во борба за директен пласман за Премиер Лига.
Лидс

Тимот на Лидс е главен конкурент за повраток во англиската елита, односно во Премиер Лигата. Сепак овој тим во последно време игра по системот топло ладно, а доказ за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што има остварено 2 поебди, 2 порази и 1 реми.

Свонси

Свонси како и обично се наоѓа на средината на табелата и на секој можен начин се обидува да стигне до позициите кои водат во плеј оф. Тие заостануваат само 6 бода, а до крајот има уште многу, па може да се каже дека имаат некакви шанси за таков успех.

Предлог

Време е Лидс да покаже доминација. Свонси е одлична прилика за тоа бидејќи не е баш во најдобра форма. Според нас овде домаќинот ќе се обиде да стигне до победа, па затоа типуваме кец. Тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.70.

Be the first to comment

Leave a Reply