Вторник, 12/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
12/02Рома vs ПортоДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
11/02/2019 14:34
Рома - Порто
Конечниот тип да се погоди е тешка задача за овој натпревар, па затоа решивме да типуваме на голови
Рома

Тимот на Рома во последното коло ја прекина серијата од три натпревари без победа и успеа да издвои победа над Киево во гостински терен. Да бидеме искрени Рома оваа година воопшто не игра според очекувањата, односно игра по системот топло – ладно.

Порто

Портоа успеа да врзе две неочекувани реми и тоа против послаби противници како што се Мореиренси и Гимараеш. Сепак и покрај тие киксови, Порто успеа да се задрже на лидерската позиција и моментално има предност од еден бод пред Бенфика.

Предлог

И двете екипи имаат големи амбиции за Лигата на шампиони. Според букмејкерите, Рома е фаворит, но тоа е можеби поради домашниот терен. Овде сметаме дека ни претстои голема борба, па затоа ќе типуваме на голови. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 2.20.

Be the first to comment

Leave a Reply