Вторник, 12/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
12/02Фенербахче vs Зенит Ст. ПетерсбургДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
11/02/2019 14:30
Фенербахче - Зенит
Прв натпревар од Лига Европа каде очекуваме голови на двете страни.
Фенербахче

Фенербахче ја игра најслабата сезона во последната деценија и во турското првенство се бори за опстанок. Сепак, во Лига Европа покажа солидни партии и успеа да се пласира во нокаут фазата. Предност на турскиот тим во овој дуел секако е домашниот терен и фактот што турското првенство е во тек, па тимот е во натпреварувачки ритам.

Зенит

Моментално има пауза во руското првенство, но Зенит прикажа одлични резултати во пријателските натпрвари. Рускиот клуб сигурно ќе се обиде да постигне барем еден гол во Турција, што ќе биде голема предност пред реваншот. Квалитетот секако е на нивна страна.

Предлог

Очекуваме израмнет дуел со голови на двете страни. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xbet со коефициент 1.95

Be the first to comment

Leave a Reply