Вторник, 12/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
12/02Рома vs Порто1X2тип: 1
7 / 10 единици
11/02/2019 14:22
Рома - Порто
Прв натпревар од Лигата на шампиони, каде очекуваме домаќинот да создаде предност пред реваншот.
Рома

„Волчицата“ имаше среќа во ждребот и доби противник по мерка, па сигурно целта е пласман во четвртфиналето. Овој натпревар ќе биде клучен за Рома и ќе мора да создаде предност пред реваншот. Ако се занемари катастрофалниот пораз во Купот, „волчицата“ е во добра форма и ќе се обиде да ја искористи предноста од домашен терен.

Порто

Порто супериорно ја помина групната фаза и има искуство во вакви натпреварувања. Целта на португалскиот клуб секако ќе биде да постигне гол на „Олимпико“ и да се бори за четвртфинале на свој стадион. Последен пат кога Порто гостуваше во Рим победи со 3:0, но сега околностите се поинакви.

Предлог

Очекуваме израмнет дуел кој ќе го решаваат детали, но веруваме дека тие овој пат ќе бидат на страната на домаќинот. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 2.10

Be the first to comment

Leave a Reply