Понеделник, 11/02 - Фудбал, Данска, Супер Лига
11/02Вендсисел ФФ vs ФК Митјиланд1X2тип: 2
9 / 10 единици
08/02/2019 15:18
Вендсисел - Мидтиланд
Во поглед на квалитетот на тимот, гостите имаат огромна предност пред домаќините.
Вендсисел

Вендсисел оваа сезона нема некои имрепсивни резултати, па затоа и се наоѓаат на долниот дел од табелата. Тие првиот дел од сезоната го завршија со важна победа над Бронби, па успеаа за момент да ја избегнат последната позиција.

Митиланд

Тимот на Митиланд е еден од посериозните кандидати за титула во Данска. Моментлно се наоѓаат на втората позиција само само 2 бода зад првопласираниот Копехнахген и како што стојат работите, најверојатно ќе се борат до самиот крај.

Предлог

Според светските букмејкери, тимот на Митиланд е фаворит во овој дуел, а има и зошто. Тие имаат далеку поквалитетен тим за разлика од домаќините и би требало без поголеми проблеми да ги земат трите бода. Ние типуваме двојка, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.56.

Be the first to comment

Leave a Reply