Типови

Недела, 13/01 - Фудбал, Италија, Куп на Италија
13/01Наполи vs СасуолоВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
11/01/2019 17:39
Наполи - Сасуоло
Натпревар од италијанскиот Куп каде очекуваме ефикасен меч со многу голови.
Наполи

Купот е голема шанса тимот на Анчелоти оваа сезона да освои трофеј, со оглед на фактот дека заостанува зад Јувентус во пренството. Поради тоа Наполи сериозно ќе влезе во овој меч и сигурно ќе сака да го искористи домашниот терен. Целта на Наполи оваа сезона е да игра во финалето од Купот.

Сасуоло

Сасуоло помина две кола, против Тернана и Катанија за да дојде до осминафианлето. Па сега ќе му треба „лудо“ за да го елиминира Наполи. Сигурно најсилно оружје на овој тим се контранападите, па ќе се обиде барем да стигне до продолженија и пенали.

Предлог

Меч меѓу два тима кои играат отворен и ефикасен фудбал, па веруваме дека ќе има многу голови. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 1.60

Add a Comment