Типови

Сабота, 12/01 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
12/01Валенсија vs Ваљадолид1X2тип: 1
7 / 10 единици
11/01/2019 16:57
Валенсија - Рајо Валекано
Натпревар од шпанската Примера каде домаќинот е фаворит и очекуваме дека ќе ги освои трите бода.
Валенсија

Валенсија оваа сезона игра под сите очекувања. Моментално се наоѓа на 12-то место, но се уште може да се приклучи во траката за Европа. Поради тоа нема право на кикс на овој натпревар. „Лилјаците“ играат добро во последно време и имаат само еден пораз на последните четири меча.

Рајо Валекано

Рајо моментално се наоѓа на 15-та позиција и сигурно го очекува грчевита борба за опстанок. Оваа сезона игра „топло-ладно“, а на последните пет меча запиша три порази. Ова е по традиција тешко гостување за нив, па тешко дека ќе успее да остане непоразен.

Предлог

Квалитетот и домашниот терен се на страната на Валенсија, па веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.60

Add a Comment