Типови

Сабота, 12/01 - Фудбал, Португалија, Премиер Лига
12/01Спортинг vs ПортоДа постигне погодок - двете екипитип: Да
6 / 10 единици
11/01/2019 15:11
Спортинг - Порто
Ни претстои едно големо дерби каде што очекуваме по еден гол на двете страни.
Спортинг

Во последните пет натпревари, овој клуб запиша два порази, а поради тоа падна и на четвртата позиција, односно заостана зад Порто цели 8 бода. Спортинг оваа сезона имаше големи амбиции, но ништо нема да биде од тоа со оглед на моменталнта ситуација.

Порто

Според ова што го гледаме сега, Порто ќе биде новиот шампион на Португалија. Тие досега стекнаа огромна предност пред своите конкуренти и може да кажеме дека полесно дишат. Во овие 16 натпревари имаат изгубено само два пати, а се останато им е победа.

Предлог

И двете екипи се големи амбиции, а меѓу нив има големо ривалство, па слободно може да го наречеме дерби натпревар. Како што погоре кажавме Порто е во поповолна позиција, но Спортинг не е за потценување. Ние типуваме гол-гол, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.80.

Add a Comment