Типови

Петок, 11/01 - Фудбал, Англија, Чемпионшип
11/01Лидс Јунајтед vs Дерби КаунтиВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
10/01/2019 15:58
Лидс - Дерби
И двете екипи играат отворен фудбал, па затоа очекуваме најмалку 3 погодоци
Лидс

Лидс испаднаа од форма и тоа во многу лош момент. Врзаа два порази во првенството од Нотингем и Хал, а испаднаа и од ФА купот. Меѓутоа покрај сите лоши работи, се уште се на врвот на табелата во Чемпионшип, благодарение на лошите резултати од директните конкуренти.

Дерби

Дерби пропушти голема шанса за да се вклучи во борбата за тронот во претходните неколку недели. Најмногу можат да се „заблагодарат“ на лошите резултати на домашен терен каде што ремизираа на последните три натпревари. На последните четири дуели од оваа екипа паднаа вкупно 17 гола.

Предлог

И двете екипи играат доста отворен фудбал. Секогаш таквите средби се одликуваат со голови, а веруваме дека ќе продолжи тоа и на овој натпревар. Нашиот предлог тип е 3+, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.72.

Add a Comment