Типови

Сабота, 12/01 - Фудбал, Италија, Куп на Италија
12/01Сампдорија vs АЦ МиланДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
10/01/2019 15:24
Сампдорија - Милан
Дерби меч од осминафиналето во италијанскиот Куп, каде очекуваме голови на двете страни.
Сампдорија

Сампдорија лесно помина во претходното коло, па сега го пречекува фаворитот Милан. Предност за Сампдирија секако ќе биде домашниот терен и тоа ќе сака да го искористи. Овој тим игра исклучително добро на домашен терен годинава и победи на последните 4 домашни натпревари.

Милан

„Росонерите“ после елиминацијата од Лига Европа сигурно ќе сакаат да одат што е можно подалеку во Купот. Ова е тешка препрека за тимот на Гатузо со оглед на фактот што ова по традиција е тешко гостување за Милан. Проблем за „росонерите“ оваа сезона е одбраната, па готово на секој натпревар примаат гол.

Предлог
Очекуваме неизвесен дуел, но двата тима играат отворен фудбал, па веруваме дека ќе има голови на двете страни. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.75

Add a Comment