Типови

Петок, 11/01 - Фудбал, Франција, Лига 1
11/01Олимпик Лион vs Рем1X2тип: 1
7 / 10 единици
10/01/2019 15:23
Лион - Реимс
Лион е апсолутен фаворит во овој дуел и сметаме дека ќе ја оправдаат таа улога.
Лион

Лион оваа година важи за тим кој е склон да прави киксови. Тоа го потврдија и во последното коло кога успеаа да бидат елиминирани од францускиот Куп од страна на Стразбур. Сега им останува комплетно да се посветат на Франција 1 и да „бркаат“ пласман за ЛШ.

Реимс

Реимс како и обично се наоѓа на средината на табелата. Можеби тие немаат амбиции за голем европски успех, но главната цел за нив е да обезбедат опстанок. Тие засега се држат до целта, а за овој натпревар веруваме немаат кој знае колкаво очекување.

Предлог

Според светските букмејкери, тимот на Лион е фаворит во овој дуел, а ние се согласуваме со тој избор. Сметаме дека ќе ја оправдаат улогата без поголеми проблеми. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.47.

Add a Comment