Типови

Петок, 11/01 - Фудбал, Англија, Чемпионшип
11/01Лидс Јунајтед vs Дерби КаунтиВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
10/01/2019 15:06
Лидс Јунајтед - Дерби Каунти
Натпревар од втората англиска лига каде домаќинот е фаворит и очекуваме многу голови.
Лидс Јунајтед

Лидс е на првото место на табелата и најсериозен кандидат за пласман во елитата, но во последно време е во пад на формара. Алиоски и дружината загубија на последните два меча, па повеќе немаат право на кикс. Најсилен адут на Лидс е секако нападот, кој само еднаш не постигна гол на изминатите 12 меча.

Дерби Каунти

Дерби е во горниот дел од табелата и сигурно ќе се бори за плејоф за влез во елитата. Притоа е во добра форма и има само еден пораз на последните седум меча. Меѓутоа, ова по традиција е тешко гостување за нив.

Предлог

Овие два тима по традиција играат натпревари со многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.74

Add a Comment