Типови

Петок, 07/12 - Фудбал, Германија, Бундеслига
07/12Вердер Бремен vs Фортуна Дизелдорф1X2тип: 1
7 / 10 единици
06/12/2018 16:25
Вердер - Дизелдорф
Вердер е апсолутен фаворит во овој дуел и мора да стави крај на лошата серија.
Вердер

Тимот на Вердер Бремен ја започна изненадувачки добро оваа сезона. Сепак на тие резултати им дојде крај, па во последните пет натпревари нема победено ниту еднаш. Сето тоа се одрази со пад на табелата, па моментално се на 9-та позиција.

Дизелдорф

Дизелдорф е на последната позиција на табелата и е еден од најсериозните кандидати за елиминација. Тие од досега изиграни 13 натпревари имаат остварено 2 победи, 3 реми и 8 порази. Очигледно е дека овој тим има проблем со дефанзивниот сектор, па додека тоа не се подобри, нема да има успех за нив.

Предлог

Многу оддамна овие екипи се немаат сретнато меѓусебе. Вердер конечно мора д стави крај на лошата серија, а Дизелдорф е одлична прилика за тоа. Типуваме победа за домаќинот, а коефиициентот во 1xBet e 1.78.

Add a Comment