Типови

Четврток, 06/12 - Фудбал, Португалија, Сегунда Лига
06/12СК Фарензе vs Бенфика IIДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
05/12/2018 15:08
Фарензе - Бенфика Б
И двете екипи се изедначени по квалитет меѓусебе, па затоа очекуваме голема борба и гол на двете страни.
Фарензе

Фарензе ја започна доста лошо оваа сезона, но како што одминува времето тие играат се подобро и подобро. Во последните кола немаат пораз, но тоа сепак не е доволно за поголем успех. Моментално се на шестата позиција со 6 бода помалку од позицијата која води во елитата.

Бенфика Б

Овој клуб игра според очекувањата. Воглавно нивната цел е да останат во втора лига, бидејќи немаат право за влез во Португалија 1. Во последните пет кола не можат да се пофалат со добри резултати, бидејќи имаат врзано три порази и само две победи.

Предлог

Според светските букмејкери и двете екипи имаат скоро еднакви шанси за победа, односно квотите на некој начин се изедначени. Поради тоа ние одлучивме да типуваме на голови, односно гол-гол. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 2.10.

Add a Comment