Типови

Вторник, 20/11 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
20/11Шкотска vs Израел1X2тип: 1
6 / 10 единици
19/11/2018 18:47
Шкотска - Израел
Шкотска е домаќин на Израел во решавачкиот меч од оваа група во Лигата на Нации. Подобриот од овој дуел ќе биде лидер и ќе биде блиску до Европското Првенство.

ШКОТСКА


Долги години Шкотска се обидува да го врати својот стар фудбалси сјај. Сега имаат онечно шанса за таво нешто и не смеат да ја пропуштат. Во решавачиот меч за пласман на лидерсата позиција во групата од Лигата на Нации тие се домаќини и тоа против просечниот Израел. Атмосферата на Хемпден Парк ќе биде пеколна, а во таква атмосфера паѓале и многу поголеми репрезентации од Израел. Освен тоа пред неколку дена Шкотска славеше со високи 0:4 во Албанија, па тоа е уште еден мотив плус за домаќините.


ИЗРАЕЛ


Израел славеше на домашен терен против Шкотска во првиот меч со 2:1 и ги надигра гостите во секој поглед. Сепак од тогаш Израел доживеа играчки пад, за разлика од својот противник. Ова е добра шанса за оваа репрезентација, но тие шансата се чини дека ја пропуштија со поразот во Албанија. Пред неколу дена одиграа пријателски меч со Гватемала и славеа со неверојатни 7:0, но сега против себе ќе имаат далеку поквалитетна репрезентација..


ПРЕДВИДУВАЊЕ


Двете екипи имаат по ист број на бодови пред овој меч. На Израел му одговара и реми, бидејќи веќе славеше над Шкотска на домашен терен, но домаќините мораат да слават победа. Шкотса е поквалитетна репрезентација, игра дома и се наоѓа во добра форма. Затоа ќе предложиме Победа на Шкотска со коефициент 1.80 во 1xBet.

Add a Comment