Сабота, 10/11 - Фудбал, Италија, Серија А
10/11СПАЛ 2013 vs КаљариВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
09/11/2018 22:11
СПАЛ - Каљари
Натпревар од Серија А каде нема фаворит, а очекуваме многу голови.

СПАЛ


СПАЛ на почетокот на сезоната беше најпријатно изненадување, но во последно време пружа многу лоши партии.Во последните пет кола запишаа дури четири пораз, меѓу кои и онај најболниот од Фросиноне. Нападот фукционира добро на овој тим и на последните 6 меча, само еднаш не постигна гол.


Каљари


Каљари минатото коло со поразот од Јувентус ја прекина добрата серија, па ќе направи се од ова гостување да се врати со бодови во Сардинија. Какарктеристично за овој тим е што постигнува, но и прима голови, па пет од последните шест меча заврши со голови на двете страни.


Предлог


Тешко е да се каже кој е во предност на овој меч, но двата тима играат отворен фудбал, па очекуваме голови на двете страни. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа можете да го изиграте во bet365 со коефициент 2.15

Be the first to comment

Leave a Reply