Сабота, 10/11 - Фудбал, Белгија, Про Лига
10/11Спортинг Шарлероа vs Клуб БрижВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
6 / 10 единици
09/11/2018 20:18
Шарлероа - Бриж
Во еден од најинтересните дуели викендов во Белгија ќе играат Шарлероа и Бриж. По традиција, нивните дуели секогаш се доста ефикасни.

ШАРЛЕРОА


Шарлероа сезонава не ја започна според очекувањата. Амбициите беа повисоки од моменталното 9-то место на табелата, но сепак има време за да се исправат многу работи. Тимот има добар ростер на фудбалери, но игра многу лошо во гости. Дома веќе забележа 4 победи по ред и најавува офанзивен пристап на овој меч и продолжување на серијата и покрај тоа што е реален аутсајдер пред дуелот.


БРИЖ


Бриж е на второто место на табелата. Разбирливо, целта на оваа екипа е шампионскиот трофеј и се друго би било разочарување за нив. Сепак на последните пет меча оваа екипа забележа само една победа, три ремија и еден пораз. По високата победа над Монако во гости во Лигата на Шампиони од 0:4, сега атмосферата е на многу високо ниво и сите се надеваат дека тоа ќе вроди со плод и во домашниот шампионат.


ПРЕДВИДУВАЊЕ


Двете екипи играат офанзивно сезонава и речиси на сите нивни дуели паѓаат по неколку голови. И во меѓусебните мечеви во последно време паѓаат голови. Така на последните шест меча секогаш паѓале над 2.5 гола, а најчесто и многу повеќе од тоа. Немаме причина да не веруваме дека традицијата ќе продолжи и овој пат. Предлагаме да одиграте Над 2.5 гола со коефициент 1.74 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply