Сабота, 10/11 - Фудбал, Англија, Премиер лига
10/11Кристал Палас vs Тотенхем Хотспур1X2тип: 2
8 / 10 единици
09/11/2018 17:23
Кристал Палас - Тотенхем
Очекуваме доминација на Тотенхем и лесна победа над Кристал Палас.

Кристал Палас


Тимот на Кристал Палас на малку чуден начин успеа да ремизира против Арсенал во претпоследното коло и на тој начин му ја прекина одличната победничка серија. Но веќе во следното коло беше убедливо поразен од Челзи со резултат од 3:1. За овој натпревар со Тотенхем влегуваат демотивирано бидејќи немаат победа на последните пет натпревари.


Тотенхем


Иако многу не веруваа во Тотенхем на последниот натпревар од Премиер Лигата против Волвс, сепак тие беа подобри на теренот и зедоа три бода остварувајќи победа од 2:3. Во ЛШ имаа тешка задача против ПСВ, но вешто негативата од 0-1 ја претворија во предност и тука ја врзаа втората победа по ред.


Предлог


Тотенхем не игра според нашите очекувања, но сепак добро се држи на теренот. Овој пат очекуваме доминација од нив и лесна победа над Кристал Палас. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.92.

Be the first to comment

Leave a Reply