Петок, 09/11 - Фудбал, Италија, Серија А
09/11Фросиноне vs Фиорентина1X2тип: 2
7 / 10 единици
08/11/2018 20:52
Фросиноне - Фиорентина
Натпревар од Серија А каде гостинот е фаворит и очекуваме да ги освои трите бода.

Фросиноне


Фросиноне во последните три натпревари покажа ново лице и остана непоразен, притоа запиша една голема победа против СПАЛ. Меѓутоа сега на гости им доаѓа Фиорентина и ќе им биде потребно „чудо“ да останат непоразени. Тимот моментално е на претпоследното место и тешко дека ќе се избори за опстанок.


Фиорентина


Фиорентина одлично ја отвори сезоната, но во последно време не во добра форма и нема победа на последните четири меча. Овој натпревар е сигурно голема шанса за тимот на Пиоли да им се врати на победите и конечно да освои три бода.


Предлог


Квалитетот е на страната на гостите и веруваме дека „виолетовите“ ќе успеат да освојат три бода. Поради тоа нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.79

Be the first to comment

Leave a Reply