Недела, 21/10 - Фудбал, Англија, Премиер лига
21/10Евертон vs Кристал Палас1X2тип: 1
7 / 10 единици
19/10/2018 16:08
Евертон - Кристал Палас
Евертон е одличен оваа сезона и сметаме дека на овој натпревар ќе дојде до победничките три бода без поголеми проблеми.

Евертон


Евертон во послдните две кола прикажа фантастична игра и врза две победи по ред. Едната беше против Лестер со минимални 1:2, додека втората беше убедлива против Фулам со 3:0. Со овие две победи сметаме дека овој тим стави крај на лошата серија резултати и влезе во една победничка серија.


Кристал Палас


Кристал Палас оваа сезона игра еден вид на тврд и досаден фудбал. Нападот им е катастрофален, а дополнителен доказ за тоа ни се постигнатите 5 голови во сите 8 натпревари. Моментално се демотивирани, бидејќи се три кола без победа.


Предлог


Како што погоре кажавме сметаме дека Евертон влезе во една победничка серија која има прилика да ја продолже и ова коло. Кристал Палас нема со што да се пофали, па и очекувањата веројатно не им се големи. Нашиот предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во 10Bet  со коефициент од 1.88.

Be the first to comment

Leave a Reply