Сабота, 20/10 - Фудбал, Франција, Лига 1
20/10Страсбург Алсаче vs Монако1X2тип: 2
10 / 10 единици
19/10/2018 15:39
Стразбур - Монако
Тежок натпревар, но очекуваме новиот тренер на Монако да започне со победа.

Стразбург


Стразбург е едно пријатно изненадување оваа сезона во француската лига. Иако многу сметаа дека тоа ќе биде еден од најсериозните кандидати за понизок ранг, тие го докажаа спортивното. Моментално се наоѓаат на средината на табелата, а прикажаните резултати воопшто не им се за потценување.


Монако


Што ли се случи со Монако? Од кандидат за Лига на шампиони, тие зазедоа позиција која води во втора лига. Лошите резултати резултираа со отпуштање на тренерот, па така сега на чело застана француската легенда Тиери Анриод кого се очекува премногу.


Предлог


Освен што е време за победа на гостинскиот тим, тие имаат уште посилна мотивација за овој дуел. Имено овој натпревар ќе биде деби за новиот тренер, како што пишавме погоре Тиери Анри. Стразбург се одлични и не ги потценуваме, но Монако нема право на уште еден кикс. Типуваме двојка, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 2.80.

Be the first to comment

Leave a Reply