Сабота, 20/10 - Фудбал, Германија, Бундеслига
20/10Волфсбург vs Баерн МинхенВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
19/10/2018 15:34
Волфсбург - Баерн Минхен
Натпревар од Бундес лигата каде гостинот е фаворит, но очекуваме многу голови.

Волфсбург


Волфсбург е без победа на последните пет натпревари каде што запишаа два порази и три ремија. Сега на гости им доаѓа Баерн против кого традиционално имаат лоши резултати. На последните три меча против Баерн домаќинот прими дури 10 гола.


Баерн Минхен


Верувале или не, ама Баерн е четири натпревари без победа. Во првенството изгубија од Херта и Менхенгладбах, а ремизираа со Аугсбург. Поразот од Борусија беше голем удар, па Баерн се наоѓа пред императив победа и едноставно нема право на кикс, а Волфсбург им е редовен „пациент“.


Предлог


Традиционално на нивните натпревари паѓаат многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 1.57

Be the first to comment

Leave a Reply